Turbamassaaž ja mähised

TURBAMÄHISED JA TURBAMASSAAZ.


Turvast tunti ja kasutati juba muistses Hiinas, Egiptuses, Indias ja Tiibetis. Turvast Euroopas hakati kasutama alles 19. sajandi keskel.Turbaravil on pikad traditsioonid Kesk-Euroopa maades, kus turvast usutakse aitavat saja tõve vastu.


Turbaprotseduuride toime põhineb soojuse, bioaktiivsete ainete ja antiseptiliste omaduste koosmõjul.


Raviturvast kasutatakse antiseptiliselt ja ta leevendab mitmeid vaevusi. Samuti kasutatakse raviturvast laialdaselt iluhoolduses. Näiteks turvas puhastab nahka, parandab põletikukoldeid, leevendab sügelust ja ketendust, elavdab vere- ja lümfiringet, viib kehast välja jääkained. Turvas aitab ravida liigesepõletikku, aknet, psoriaasi, naha ülitundlikust jne. Turvas aitab ka günekoloogiliste hädade korral ja tasakaalustab hormoonaalset talitlust. Turbamähised kiirendavad ainevahetust, leevendavad stressi ja unetust.


Raviturvas ei sobi inimestele, kellel on kilpnäärme ületalitlus ja rasedatele, sest turvas mõjutab hormoonide talitlust. Ravikuure saunas ei soovitata ka vereringeorgani- ja südamehaiguste all kannatatajatele. Ülekehaprotseduure ei tohi teha ka südamehaiguste ja kõrgvererõhutõve korral. Vastunäidustuseks on ka siseorganite alatalitlused, kasvajad ja ettevaatlik peab olema veenilaiendite korral. Ülekehamähised ja vannid ei ole soovitatavad ka naistele, kes kasutavad hormoonrasedusravi või hormonaalseid rasestumisvastaseid preparaate.


Turbamähist hoitakse inimesel 15-20 minutit. Peale mähise ära võtmist tehakse inimese lõõgastamiseks massaazi. Kogu protseduuri pikkus 1 h 15 minutit kuni 1 h 30 minutit. Tselluliidiravikompresse tuleb teha ravikuurina.

Ranek Rohtla 70-90 min 55 eurot